Przejdź do treści

Komunikat

Komunikat

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białobrzegach z dnia 13 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu białobrzeskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białobrzegach z dnia 23 listopada 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu białobrzeskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych na godzinę 13.00 w dniu 23.11.2020 r.

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ostatnia doba: 351/7
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową (ostatnia doba) 127/1
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 1/0
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /ostatnia doba 4/0
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ostatnia doba 13/0
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ ostatnia doba: 705/2
  • liczba ozdrowieńców /ostatnia doba: 585/9
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 17/0

 

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/zdrowie

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. 

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z ]instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

Wróć